Tur, kur mājo pingvīni un dievs

Paldies. Ja es varētu uzrakstīt kaut ko lielāku par šo vārdu, uzrakstītu. PALDIES.

Pirms šī brauciena kāda draudzene, kas jau bija pabijusi Baltajā kontinentā, atsūtīja man praktiskus padomus, bet visvairāk no viņas ziņas man palika prātā pēdējais teikums: “Ja kaut kur virs zemes dzīvo dievs, tad tas ir tieši tur.”

Bezgalīgi sniega un ledus lauki, kuriem jāiztur vētras untumi. Tirkīza aisbergi ar slēptiem nolūkiem. Roņi ar žēlīgām acīm un asiem zobiem. Vaļu sacīkstes ar kuģi. Albatrosi milzu knābjiem un spārniem.

PINGVĪNI. Pa vienam un milzu kolonijās. Lieli un mazi. Ar zilām acīm un zeltainām krūtīm. Tu sēdi okeāna krastā un pingvīni nāk pie tevis, sit ar knābi pa zābakiem un cenšas nospert somu.

Tu klausies pasaules zinošākajos speciālistos, kas dzīvojuši Dienvidpolā un ar slēpēm šķērsojuši Ziemeļpolu. Neticami satikšanās un izdzīvošanas stāsti par tiem, kas mēģināja nokļūt pasaules galos pirmie. Un arī tie, kas beidzas ar klusumu.

Radara kustīgās ēnas ir vienīgās, kas ir starp tevi un zvaigznēm, kad tu nakts vidū apgulies uz augšējā kuģa klāja un netici, kas tik īsā laikā ir noticis. Tālumā parādās Buenosairosas ugunis un tu pirmo reizi izelpo.

Paldies.

f

23 responses to “Tur, kur mājo pingvīni un dievs

  1. Zini, ash vai raudiens nàk lasot un skatoties shîs bildes.. Malacis, Zane! Tu esi monstrs!! (vàrda vislabàkajà nozîmé, logjiski!!). Visus savus sapnjus Tu piepildîsi un vél vairàk!! Tamdélj tachu dzîvojam!

  2. Jāsaka sākotnēji biju no tiem, kas noliedza un uzskatīja par nekaunīgu šo ideju, Bet kaut kas man lika tomēr turpināt pasekot Jūsu gaitām. Un tagad man ir liels prieks, ka Jums izdevās ;) Ļoti skaistas bildes, Paldies, un veiksmi turpmāk :)
    (kauns par sevi tagad)

  3. Cerams, ka “melno” komentāru rakstītāji tagad ir nokaunējušies. Eu, nu, latvieši – mūsu nav tik daudz, nenaidosimies un nepamatoti nekritizēsim (pat internetā) viens otru, bet atbalstīsim. Lai labās lietas vairojas! Un Zanes ceļojums uz Antarktīdu ir viena riktīgi laba lieta!

  4. Zane, es tā gaidīju Tavus ierakstus! Domāju, ka ne es vienīgā :)
    Paldies par to, ka iedvesmo! Un milzīgs paldies Dievam, ka caur Tevi tik daudzi ir sajutuši viņa pieskārienus. Paldies par Pingvīnu sāgu, kas sapurināja sabiedrību un daļai lika nomest nīgruma bruņas! Paldies, ka liec noticēt sapņiem! PALDIES!

  5. Paldies! Un patiess lepnums (Bērnišķīgi!), ka paspēju būt to, manuprāt, LAIMĪGO vidū, kas drīkstēja Jums palīdzēt1

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s