Pingvīna skola

Stāsti

„Nedēļa sākusies kā parasti? Nu vairs nē!”, ar šiem vārdiem sākās mans pirmdienas pēcpusdienā izplatītais uzsaukums 100 Latvijas biznesa vides cilvēkiem. Tas, cik „pravietiski” būs šie vārdi, īpaši attiecībā uz mani pašu, man pat sapņos nerādījās. Tieši tāpat kā tas, ka līdz piektdienai manā kontā būs par 5164 USD vairāk.

Nebija mans mērķis izraisīt tādu jezgu, nudien. Bet jāatzīst, par spīti visam, bija vērts. Es domāju, ka Pingvīns ir paveicis sekojošo:

1. Operācija ir konfrontējusi stereotipus un rosinājusi diskusiju sabiedrībā – kam drīkst un kam nedrīkst prasīt naudu. Vai drīkst prasīt tikai tad, kad ir grūti? Vai ir ētiski prasīt naudu kam ekskluzīvam, kad blakus ir tik daudz reālu nepieciešamību? Vai vispār latvietis drīkst otram kaut ko palūgt, nepazaudējot lepnumu? Vai nauda drīkst nākt viegli, nevis tikai ar sūru, grūtu darbu?

Man šķiet, ka vienā brīdī daļa cilvēku sāka ziedot, jo viņi vēlējās apliecināt, ka JĀ. Ka drīkst gan. It kā būtu notikušas mazas vēlēšanas par uzdrīkstēšanos sapņot. Cilvēki ziedoja nevis man, bet tiesībām sapņot. Un tam, ka sapņi drīkst būt dažādi – lieli un mazi, skumji un priecīgi, praktiski un galīgi nepraktiski. Un viena daļa, skatoties uz pāri plūstošo naida kausu, vienkārši gribēja pateikt – mēs tādi neesam. Par spīti. Latvieši var būt forši un atsaucīgi, latvieši var pacelties pāri vaimanām un skaudībai, LATVIEŠI SPĒJ DOT otram, negaidot neko pretī. Un tā arī ir. Un tāpēc paldies arī visiem “kurinātājiem”.

2. Pingvīns apliecina, ka SAPŅI PIEPILDĀS. Arī neprātīgi, arī tādi, kas iesākumā šķiet nereāli. Es ļoti gribētu, lai Pingvīns ir kā mazs talismans citu sapņiem, kā pierādījums, ka viss ir iespējams. Lai cilvēki iedrošinās sapņot un piepildīt savējos sapņus. Tikai lieku reizi atgādināšu to, ko kladzinu pēdējā laikā – ar sapņošanu vien nepietiek, ir reāli jārīkojas un pašam jāpanāk savam sapnim pretī. Metodes – katra paša ziņā.

3. Tāpat Pingvīns ir apliecinājums, ka IDEJAS STRĀDĀ. Tās reāli darbojas. Dzimušas zem laimīgas zvaigznes, spilgti nosapņotas, izplatītas īstajā laikā, īstajā vietā, tās pieklauvē pie cilvēku sirdīm un makiem, atverot abus. Klauvē un tev taps atvērts. Šī ir mana līdz šim apjomīgākā, bet ne pirmā operācija, kurā esmu centusies piesaistīt līdzekļus. Dažreiz sev, dažreiz citiem. Dažas no tām ir bijušas veiksmīgas, citas nē. Tāpēc, ja tev nesanāk, MĒĢINI VĒLREIZ.

4. Dēļ Pingvīna saceltās jezgas daudzi cilvēki ir uzzinājuši par manu un bloga eksistenci. Šajās dienās „mugursoma.lv” ieskatījās neparasti daudzi cilvēki. Daļa iespļāva, daļa sāka pētīt, kas tad tur iekšā. Laiks izsijās cilvēkus un ticu, ka ilgtermiņā varēšu priecāties par JAUNIEM BLOGA CIEMIŅIEM (kas uzvedas kā ciemiņi) un ceru, ka varēšu piešaut krāsas mazliet vairāk cilvēku dzīvēm, nekā līdz šim.

5. Last, but not least. Es braukšu uz Antaktīdu!!! Uz AN-TARK-TĪ-DŪŪŪ!

Kādā no nākamajiem ierakstiem būšu pragmatiskāka, tur būs precīzi skaitļi un to iztirzājums. Šeit es gribu minēt tikai galvenos – operācijai Pingvīns atsaucās 112 cilvēki, darba nedēļas laikā veltot operācijai 4605,62 EUR jeb 5164 USD. Mazākā atbalsta summa bija 50 eirocenti, lielākā – 200 eiro. Lielākā daļa idejas atbalstītāju ir no biznesa vides, kā tas bija iecerēts, bet vienā brīdī Pingvīns ierāva virpulī arī ārpus šīs vides esošos. Tas nebija mans mērķis, bet cilvēki gribēja šādā veidā „nobalsot” un es tiešām uzskatu, ka katra ieskaitītā summa ir ļoti vērtīga un esmu jums visiem bezgala pateicīga. Vēlreiz paldies – par katru centu, par katru eiro, par katru labo vārdu un domu! Pingvīniem būt!

p.s. Kad operācija bija pusē, man atrakstīja kāds cilvēks. Viņš nemūžam nevēlētos tikt nosaukts vārdā un arī netiks. „Neatkarīgi no tā, cik tev izdosies savākt, es nosegšu pārējo”. Es tāpat nebūtu varējusi to pieņemt. Tikai gribēju pastāstīt, ka arī tādi cilvēki eksistē. Ne tikai pasakās, bet mūsu vidū.

11 komentāri

 • :))))) un es nemaz nešaubījos, ka Viss izdosies!
  P.s Nākamreiz Latvijā, pirms sēņu mērces gatavošanas, iesim sēņu medībās kopā (apsolu atklāt arī savējās sēņu nometnes!) /.. un nav jau tā, ka Tevi nemaz negaida atpakaļ #sestdiena/

 • Es ticu, ka brīnumi var notikt tepat blakus….jo katrs no mums ir mazliet burvis. 🙂
  Arī tu, Zane, esi burve, kas spēj uzburt sapņus par īstenību. Un Latvijā ir vairāk kā simts labās krustmātes&krusttēvi fejas, kas ir gatavas/-i palīdzēt princesei tikt uz balli… kaut vai ar pingvīniem 😀
  Un ja kāds sāks piesaukt pusnakti, kad maģija gaist, atceries- šai pasakai ir laimīgas beigas, jo, neskatoties uz ļauno māsu skaudību, pelnrušķīte pat īstenoja vairāk nekā savu sapni nokļūt pils ballē,.. (nu, šo pasaku taču visi ir vai nu lasījuši vai redzējuši filmā un zina, ar ko viss beidzās… )
  Kad es pēc divām nedēļām kuģošu apkārt Horna ragam, es noteikti domāšu pat tevi un sapņiem, kas piepildās 🙂
  Sapņot ir atļauts!!!!!!

  • Lai VIDs nepiesietos par to ka tā ir autoratlīdzība, Zanei jābūt līgumam ar tevi. Un, ja tāda nav, tad arī par pārējiem 5000 dolāru VIDs var painteresēties par to, kur palika ienākumu nodoklis, jo Zane nav reğistrējusies kā ziedojumu vācējs un 5000 dolāru nav 10 eur, ko kāds pārskaitījis dzimšanas dienā. Un autoratlīdzības gadījumā vēl arī par tevi painteresēsies, kāpēc nav līguma. Ar vienu tādu bankas maksājuma mērķi tu potenciāli sataisīji problēmas gan sev, gan Zanei.
   Kā es par to zinu? Tāpēc, ka man katru mēnesi kontā “iebirst” naudiņa kā autoratlīdzības no dažādiem LV izdevumiem.

   • izsaku tev visdziļāko līdzjutību, jo riebīgam būt nav ne viegli, ne patīkami. Un novēlu ļaut, lai dzīve tevi apmierina, jo riebīgums rodas tikai no neļaušanās apmierinātībai un priekam.
    Lai gan no trešās puses, ja nebūtu šādu zanudu, tad daļā pozitīvo ļaužu netiktu pamodināta sacelšanās pret sapņu spārnu griezējiem ar sekojošu pārskaitījumu. Tā ka kopsavilkumā zanudas ir kā Mefistofelēni – ļaunu gribot, labu tomēr nes 🙂

 • Es arī neziedoju. Es nopirku vislētāko biļeti – par kuru drīkst sēdēt Zanes mugursomas vīlē un pār plecu skatīties uz to pasaules daļu ,kur es nokļūt varu …vien sēžot Zanes mugursomas vīlē! 🙂 Zanes blogs ir miljons,ko esmu atradusi pateicoties Pingvīnam! Prieks bezgala!

 • Apsveicu! Trakajiem pieder pasaule! Es “PAR” Sapņotājiem! Tiem pieder VISSSSSSS!:) Tu uzdrošinājies un palaidi vēlmi Visumā:) No sirds apsveicu ar ieguvumu 🙂 Lai veicas turpmāk!

 • Jāizsaka kompliments arī komentētāju daiļradei. Lasu un priecājos par asprātību un argumentāciju. Šis ir vēl viena pozitīvā blakusparādība Zanes darbam sabiedriskajās attiecībās. 🙂 Un tik daudz POZITĪVU un jēdzīgu komentāru vienuviet ir grūti vai neiespējami atrast.

 • Nevajag pārmest kopsavilkumam – tam, ko mēs rakstām pārskaitījumos, dažreiz ir nozīme. Nav jau teikts, ka tieši Zanes konts reiz izraisīs VID interesi – bet ja nu tomēr? Un tad nu ej skaidrojies.. Dažiem jāsniedz paskaidrojumi par visiem maksājumiem, kas veikti pirms daudziem gadiem. Un nemaz nav skaidrs, kādēļ interese radusies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.