Kā pagatavot drēbju pakaramo?

Koks, Prasmes, Uncategorized

Pavisam vienkārši! Arī šī “projekta” grūtākā daļa bija saņemšanās, bet, kad zāģis un urbis paņemts rokā, pārējais ir nieks. Labi, visu pēc kārtas.

Pirmais solis ir galvenās konstrukcijas dēļu sagatavošana. Es izmantoju 7,5 cm platus un 2,5 cm biezus dēļus, bet tikai tāpēc, ka man tādi bija pa rokai. Vispirms es sazāģēju tos nepieciešamajos garumos – 4 gabalus 180 cm garumā un 2 gabalus 150 cm garus. Tad es šos noēvelēju un noslīpēju, lai ir gludi un glīši. Īsākajiem garā izborēju 2,8 cm caurumu, kur būs vieta kokam, uz kā kārt apģērbu (kā latviski ir štanga?), bet garākajiem druksu nozāģēju vienam galam sānu, lai piekļaujas slīpumā. (Ja būvētu vēlreiz, tad darītu citādāk – īso koku vietā ņemtu pārdesmit cm garus dēlīšus, kuriem nozāģētu malas, lai sanāk tāds kā trijstūris, bet lielos kokus liktu mierā.)

Tad garos kokus pieskrūvē abās pusēs īsākajam, tādējādi izveidojot sānu malas. Kad abas konstukcijas savieno ar apaļkoka štangu, tad var saprast, kur un kā būvēt apakšdaļā. Tur iesākumā piestiprināju 35 cm garus dēlīšus vidējā koka apakšā abās pusēs, pēc tam zem viņiem piekrūvēju 108 cm garu dēli, savienojot abas sānu konstrukcijas – vienu vienā pusē, otru otrā. Pēdējais solis bija saskrūvēt pa virsu plauktiņu kastēm, tam noderēja 35 cm dēlīši. Gotavs!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.