Pakse

Stāsti

“Piedod, es šodien nekur neiešu”, paziņo kolumbiešu Martins, kuru turpmāk atkal saukšu vienkārši par Martinu, jo Argentīnas Martins šorīt aizstopējās tālāk uz Taizemi. Martins diemžēl joprojām jūtas slims, bet man vairs nekas nekaiš, tāpēc atstāju šo gulšņāt un dodos pastaigāties pa Pakses pilsētu.

Nekāds diženais skaistums pašā pilsētā nav novērojams, bet kopumā vieta nav slikta. Pāreju pār tiltu, kurš pabeigts vien šogad, lai paskatītos uz pilsētas centru no otras upes puses. Izstaigāju vienu laosiešu un vienu ķīniešu templi, ar Budu iepretim pilsētai sasveicinos no attāluma, pārāk tāls kāpiens līdz šim.

Izstaigājusies pieturu vienā no šejienes tirgiem un notiesāju pusdienu zupu. Šeit, Laosā, parasti zupai līdzi nāk krietns zaļumu šķīvis – vēl viens plusiņš valstij. Pēc tam nopērku aptiekā šķīstošo C vitamīnu un augļus tirgū, lai iepriecinātu slimnieku. Mājās vienmēr ir kāds, kas atbrauc ciemos ar apelsīniem, bet ceļojot slimošana mēdz būt diezgan vientuļa. Un šādos brīžos tā gribas, lai kāds palutina.

Kad atgriežos hostelī, ceļabiedrs vēl guļ. Sašķērēju augļus, nolieku pie viņa gultas un dodos pagulēt diendusu – pastaigas karstumā ir tik nogurdinošas. “Tas bija ļoti jauks pārsteigums”, Mārtins pateicas, kad es pamostos.

Sešos vakarā dodamies uz sanāksmi – viena no šejienes motociklu īres kompānijām ik vakaru rīko informācijas stundu, pastāstot par apkaimes maršrutiem. Beļģu vīrs izsniedz visiem karti un izstāsta visu par ceļā sastopamajiem apskates objektiem, naktsmājām, riskiem un citiem faktoriem. Pēc atpūtas dienas Martins jūtas daudz labāk, rīt plānojam noīrēt motorolleri un doties dažu dienu izbraucienā.

Tā kā arī Līga ar Karlosu šorīt ieripojuši Paksē ar saviem riteņiem, esam sarunājuši kopā aiziet vakariņās. Tagad varam mazliet mierīgāk aprunāties par dzīvi un ceļošanu. Pamatā runājam angliski, bet brīžos, kad mēs ar Līgu pārslēdzamies uz latviešu valodu, puiši var tērzēt spāniski. Lai arī šejienes pārtika ir garda, ir tik labi, kad kāds saprot manas krējuma un rosola ilgas.

2016. gada 27. decembris, 48. diena

Izdevumi:

Naktsmītnes – 4 eur

Proviants – 8 eur

Kopā – 12 eur

Bilance: – 280 eur

Viens komentārs

  • Bāc, nezinu kāpēc man tie smaidi tajā pēdējā bildē liekas kaut kādi ļoti samāksloti, nedabiski. Lai gan… ko mēs te Latvijā saprotam no smaidiem. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.