Kāp līdzi mugursomā!

“Es jūtos tā, it kā sēdētu tavā mugursomā un ceļotu pa pasauli”, esmu dzirdējusi ne vienu vien lasītāju sakām. Tagad ir pienācis laiks, lai pa īstam “iekāptu līdzi mugursomā” un kaut kur dotos. Citiem vārdiem sakot – es gribu aizvest ceļojumā vienu cilvēku, kurš nekad iepriekš nav ceļojis viens.

Ceļojuma laiks būs no 2. līdz 6. novembrim uz kādu Eiropas pilsētu. Precīzu galamērķi es saskaņošu ar ceļabiedru, jo meklēt biļetes, kamēr nav zināmi otras personas dati, nav lietderīgi.

Aktivitātes būtība – iedrošināt cilvēkus ceļot, praksē parādot, ka ar visu iespējams tikt galā un ka ceļošana nav tik dārgs prieks, kā mēs mēdzam iztēloties. Attiecīgi arī šis būs budžeta ceļojums, ar manu ierasto “dienas devu” – 20 eiro dienā vienai personai. Budžeta ceļojums nozīmē palikšanu pie cilvēkiem mājās vai hosteļos, pamatā veikalā pirktas pārtikas gatavošanu, bezmaksas aktivitāšu apmeklēšanu, lidošanu tikai ar rokas bagāžu, attiecīgi ņemot vērā tās ierobežojumus. Tomēr ieteiktu no šiem apstākļiem nenobīties, jo jūs jau zināt, ka tie nav šķēršļi krāšņiem piedzīvojumiem.

Kas jādara? Līdz 14. oktobrim (ieskaitot) jāatsūta uz e-pastu kamzolim@gmail.com motivācijas vēstule maksimums 300 vārdu apmērā, kurā jāizklāsta, kāpēc tu vēlies doties šādā ceļojumā. Var pieteikt gan sevi, gan citu cilvēku, tomēr citas personas pieteikšanas gadījumā jāsaņem šī cilvēka piekrišana, ka viņš vēlas un var doties ceļā. Ja gala lēmuma pieņemšanai tas būs nepieciešams, apsveru iespēju ar pāris fināla pretendentiem satikties klātienē un aprunāties. Rezultāti tiks paziņoti vēlākais 19. oktobrī.

Ceļa un uzturēšanās izdevumi tiks segti no manas (vai kāda “sponsora”) puses, vienīgi, ja līdzbraucējs vēlas, var par saviem līdzekļiem veikt apdrošināšanu vai tamlīdzīgus priekšdarbus. Es priecātos, ja ceļabiedram nebūtu līdzi nauda vai arī tā būtu tikai neparedzētiem gadījumiem, kas, cerams, neatgadīsies.

Kas vēl jāliek aiz auss:

  • Es nedrīkstu personīgi pazīt nākamo ceļabiedru;
  • Ceļabiedram ir jābūt vismaz 18 gadus vecam un no visiem aspektiem (juridiskiem, veselības utt.) ir jāvar atrasties ārpus valsts patstāvīgi;
  • Ceļabiedram ir jārēķinās ar maniem noteikumiem un jāklausa konflikta gadījumā. Es, protams, netaisos ar nevienu kašķi meklēt, gluži pretēji, iespēju robežās respektēt līdzbraucēja intereses, tomēr gadījumos, kad domas nesakritīs, kreiča dāma būs manējā.

Ja neviens nepieteiksies – ou, well, tāda ir dzīve, sēdēšu mājās un rakstīšu dzeju.

p.s.

Kopumā mani plāni tuvākajai nākotnei ir sekojoši: no 7. līdz 13. oktobrim būšu Islandē, tad no 2. – 6. novembrim ceru doties ar kādu no jums īsā Eiropas ceļojumā, bet 10. novembrī sāksies mans nākamais ceļojuma posms Āzijā – plānots pabūt Taizemē, Laosā, Kambodžā, Vjetnamā, Mjanmā utml.

Un arī šajā vietnē no sirds pateicos ikvienam par siltajiem vārdiem vakardienas dzimšanas dienā. Vārdi, domas un dziesmas atceļoja pie manis no visām pasaules malām, kas visu dienu ļāva justies tik īpaši. Liels, liels paldies!
mugursoma_liela

8 responses to “Kāp līdzi mugursomā!

  1. Ideja ļoti lieliska. Būtu man bebis lielāks, pieteiktos. Jo ceļots ir tikai kopā. Iespēja pārbaudīt, vai “ceļam” cita garša un vai tā patīk…
    P.s. Ar nepacietību gaidu nākamos ceļojumu ierakstus!

  2. Atpakaļ ziņojums: Ierakstu izlase #26 - Stacija·

  3. hei, feina iniciativa! Gaidisim, kas no ta visa iznaks. Latviesi jau ari tada kautriga publika…

    Savukart berzeju rokas gaidot Tavu Azijas celojumu, jo jau dazus gadus gribetos tajas valstis noklut, bet ta kartigi nevis klasiskas turista 10-14 dienas. Tad nu celo un izklaidejies, publika jau gaida stastus un ieteikumus. :))) Ir ari gramatzime ielikta bloga sadalja par ASV nac.parku braucienu – nakotnei. Paldies par dalishanos “nematerialaja kulturas mantojuma”/pieredze!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s