Kā pagatavot gultu?

Koks, Prasmes

Biju apsēsta ar šo domu kopš atgriešanās Latvijā un ik pa laikam vēroju internetā gultu pagatavošanas receptes. Jāatzīst, ka lielākā daļa šķita diezgan sarežģītas un specifiskus instrumentus paģērošas, tāpēc sāku jau apsvērt gatavas versijas iegādi. Kādu rītu pamodos ar gluži vienkāršu domu – ja nevaru atrast piemērotu ideju, tā jāizdomā.

Protams, visi, no koka darbiem kaut ko saprotoši ļaudis, drīkst tālāk nelasīt, bet pārējiem pastāstīšu savu recepti. Tātad.

1) Ņem 9 prāvākus koka gabalus (man veco baļķu kaudzē mētājās brusas un bluķīši) un nozāģē aptuveni vienādā augstumā – tās būs kājas. Es sataisīju 40 cm, kas ir reāli par daudz, pilnīgi būtu pieticis ar 25 – 30 cm

2) Ņem četrus prāvus dēļus, nu kādus 20 cm platus un pāris cm biezus un sazāģē atbilstošā platumā un garumā, es izvēlējos 2 m x 1,80 m (atkal jau, būtu pieticis ar 1,60), stūrus nozāģējot 45 grādu leņķī, lai tie smuki savienotos. Ieteiktu to nedarīt ar motorzāģi, bet man nekas smalkāks negadījās pie rokas, jo figūrzāģis pašā atbildīgākajā momentā uzmeta. Jā, vēl paķer vienu līdzīgu dēli, bet ar taisniem galiem – tas būs pa vidu.

_DSF4726

3) Ar garām vertikālām skrūvēm dēļus pieskrūvē pie kājām, vidējās kājas malās stiprinās gan pie sānu, gan vidus dēļa, saturēdamas visu pasākumu kopā.

_DSF4727

4) Kad pamatne gatava, pa virsu ar mazām skrūvēm piemočī ribu dēlīšus, var droši vien ar šķirbām, bet man gribējās, lai ir riktīgi stabili, tāpēc uztaisīju “platformu”.

_DSF4978

5) Lai nebūtu jāčakarējas ar ribu dēlīšu sānu apdari, nopērk Depo vai kur citur plānus koka leņķīšus un pieskrūvē abās gultas malās.

Matracis arī nenāk par skādi.

_DSF4981

Jā, zinu, nav galvgaļa (bet priekš tam ir siena) un droši vien nav vēl 100 fīčas, bet pirmajam kucēnam derēs.

Pagatavošanas laiks: ~ nepilnas 2 dienas

Voila! Dari kā es, dari labāk par mani! 🙂

_DSF4993

2 komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.