Meklē, kur ir akka, kur ir kaka, kur ir kas.. jeb Gobziņš tikko nopelnīja 0,50 Ls

Dzīve

Bija plānā šodien rakstīt par policiju, bet akka/la jaunumi ņēma virsroku.

Ieraugot netā publicēto sarakstu – cik kas maksā, sākotnēji pārņem doma, ka tas ir vidēji talantīga humorista jociņš. Savulaik apkārt klīda tāds lauku tūrisma pakalpojumu cenrādis – gaiļa dziema no rīta 0, 50 Ls, iekāpšana govs pļekā 1 Ls, abi vienlaikus 1,50 Ls. Nu kaut kas tādā garā. Bija diezgan smieklīgi. Bet šitas saraksts ir gandrīz vēl smieklīgāks. Lūk, daži, manuprāt, izcilākie eksemplāri.

0.70 Ls – par muzikālu darbu atskaņošanu vienā taksometrā, mēnesī.

5.00 Ls – par muzikālu darbu atskaņošanu lidmašīnā, vienā reisā, ja lidmašīnā ir mazāk par 100 vietām.

6.00 Ls – maksa par mūzikas izpildīšanu karaoke pasākumā bārā, krodziņā, klubā vai tamlīdzīgā vietā (rulzzz), ja netiek iekasēta ieejas maksa.

105.00 Ls – par vizuāla darba izmantošanu puzlī (!!!) ja ir mazāk nekā 250 gabaliņi (!!!) un tirāža ir 500 eksemplāri.

Ups, vai šito drīkstēja citēt…?

Īpaši ironiski ir, ka šāda ideja izskan laikā, kad savu uzvaras gājienu piedzīvo cilvēces kopīga, brīvprātīga darba rezultāti – wikipēdija, openstreetmap un līdzīgas kolektīvas radīšanas projekti.

Atceros, kad sensenos laikos, kad vajadzēja atrast kādas skumjas rindas, ko publicēt presē līdzjūtībās kolēģu radiniekiem, kurus Tu nekad neesi pazinis, parasti biju par slinku, lai meklētu kādas dzejas rindas un visbiežāk tās sacerēju pati, lai ātrāk. To dara tā – izvēlas ap 10 – 20 bēdīgus vārdus, savirknē daudzmaz loģiskā secībā un sirdi plosošs sludinājums ir gatavs.

Saule jau zemāk par zāli / arī tavs saulesriets / palicis tajā malā / neatgriezīsies.

Man ir aizdoma, ka Kornēlija Apšukrūma dara tāpat.

Un iepriekš radītās rindas veltu akka/la, drīkstat 0.50 Ls atdot no manis Gobziņam.

5 komentāru

  • Renars_S (@Renars_S)

    105.00 Ls – par vizuāla darba izmantošanu puzlī (!!!) ja ir mazāk nekā 250 gabaliņi (!!!) un tirāža ir 500 eksemplāri.

    Šis ir vislabākais no tā cenrāža… Tas diezi attiecas arī, ja pats savu autordarbu liek uz šī pužļa?

  • Šodien, sakarā ar jauno kampaņu – radio klausīšanās aizliegumu sab. transportā, mans kolēģis (dīdžejs-amatieris) sapsihojās un pazvanīja akkai par bībeli. Nu tur – vai mācītāji maksā autortiesību nodokli par bībeles publisku deklamēšanu. (es jamo konsultēju niansēs). Protams, aramiešu textiem, da evanģēlijiem autortiesības ir kā ir. Taču šeit un tagad tiek lietoti bībeles tulkojumi, nevis orģnālie texti vairākās senās svešvalodās. Un bībeles tulkojumiem ir gan autori, gan autortiesības. (skat lelebā bija vienbrīd burziņš par bībeles tulkojuma autortiesībām).
    Uz ko kakas pārstāve atrunajās ka tas ir likumā paredzētais izņēmums. Kolēģis pieprasīja kur likumā tas būtu, lai viņam to nolasa. Protams, nācās meklēt pašiem. Un tavu brīnumu – NEKĀ tāda likumā nebija! Atrunas bija par pasaulslaveniem brendiem, (ok, Jēzus piesaukšana ar nodokli neapliekas), valsts administratīvajiem likumiem un tekošajām dienas ziņām, ziņu jaunumiem.
    Kad pazvanījām vēl reiz un to jamiem paziņojām – pārstāve sapsihojās, sāka kaut ko šķērsām vervelēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.