Meitene ar tetovējumu

Dzīve

Kad ieraugu uzrakstu, ka kāds mīl kādu (ļaunākajā gadījumā ietetovētu), parasti atceros šo ar humora izjūtu apveltīto būtni, kuru satiku Porto.

Bet bija arī cita meitene, kuras vārdu, seju un satikšanas vietu esmu aizmirsusi. Atceros vienīgi tetovējumu. Pat ne to, tikai tā jēgu. Pats tetovējums bija man nesaprotamā valodā, un meitene bija jauna. Kad apvaicājos, ko nozīmē vārdi uz viņas ķermeņa, meitene atbildēja: “Dzīvo. Un ļauj dzīvot citiem.”

Jo ilgāks laiks paiet, jo biežāk atceros šo tetovējumu. Dzīvo. Nevis gaidi rītdienu, nevis kavējies vakardienā. Dzīvo. Nevis gatavojies, nevis atliec. Dzīvo. Nevis raizējies, nevis pārdzīvo. Dzīvo.

Jo pilnvērtīgāk dzīvosi pats savu, jo mazāk gribēsies dzīvot citu dzīves. Feisbukos, seriālos, žurnālos un kaimiņos. Jo vairāk pats būsi cēlies un kritis, jo mazāk gribēsies nosodīt un pamācīt citus. Jo vairāk būsi redzējis un pieredzējis, jo biežāk sapratīsi, ka nav viena ceļa. Jo vērīgāk skatīsies, jo vairāk redzēsi, ka viss ir viens. Tāpēc klausies, skaties, krīti, kļūdies un celies. Citiem vārdiem sakot – dzīvo. Un ļauj dzīvot citiem.

Viens komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.