Meitene ar tetovējumu

Kad ieraugu uzrakstu, ka kāds mīl kādu (ļaunākajā gadījumā ietetovētu), parasti atceros šo ar humora izjūtu apveltīto būtni, kuru satiku Porto.

Bet bija arī cita meitene, kuras vārdu, seju un satikšanas vietu esmu aizmirsusi. Atceros vienīgi tetovējumu. Pat ne to, tikai tā jēgu. Pats tetovējums bija man nesaprotamā valodā, un meitene bija jauna. Kad apvaicājos, ko nozīmē vārdi uz viņas ķermeņa, meitene atbildēja: “Dzīvo. Un ļauj dzīvot citiem.”

Jo ilgāks laiks paiet, jo biežāk atceros šo tetovējumu. Dzīvo. Nevis gaidi rītdienu, nevis kavējies vakardienā. Dzīvo. Nevis gatavojies, nevis atliec. Dzīvo. Nevis raizējies, nevis pārdzīvo. Dzīvo.

Jo pilnvērtīgāk dzīvosi pats savu, jo mazāk gribēsies dzīvot citu dzīves. Feisbukos, seriālos, žurnālos un kaimiņos. Jo vairāk pats būsi cēlies un kritis, jo mazāk gribēsies nosodīt un pamācīt citus. Jo vairāk būsi redzējis un pieredzējis, jo biežāk sapratīsi, ka nav viena ceļa. Jo vērīgāk skatīsies, jo vairāk redzēsi, ka viss ir viens. Tāpēc klausies, skaties, krīti, kļūdies un celies. Citiem vārdiem sakot – dzīvo. Un ļauj dzīvot citiem.

One response to “Meitene ar tetovējumu

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s