Foto, moto, auto un tomāti

Pagalmā ieripo motocikls ar Rumānijas numuru. Silviu atvainojas, ka ļoti slikti runā angliski un, novērtējis manu nomūrējušos stāvokli, piedāvā savu palīdzību.

– “Es protu visu”, viņš lauzītā angļu valodā saka, “varu arī saremontēt..”, viņa skatiens apstājas pie tumši zilā auto un var skaidri redzēt, kā smadzenēs tiek meklēts šis vārds angliski. Tas neatrodas, tāpēc teikums tiek pabeigts radoši: “Es varu saremontēt… Volvo!”

Citā reizē šis piedāvājums būtu nācis kā saukts, bet šobrīd Volvo rūc gana braši, tāpēc sūtu vien jaunieti atpūsties. Pēc brīža viņš tomēr ir atkal klāt – lai dodot darbu. Nu, ja par katru cenu gribas strādāt, ko nu tielēšos – šovakar jāpabeidz stādīt tomāti. Puisis arī godīgi ved zemi, skrien ar lejkannu un tiešām izrādās vērtīgs palīgspēks.

tomati

Kad dārza darbi pabeigti, kopdarbs turpinās vakariņu pagatavošanā, izrādās viesis ir arī jogs un veģetārietis. Un foto meistars. Tā kā sarunāties nav viegli, darām to caur bildēm. Silviu lielākā fotografēšanas aizrautība ir daba – tālu tālumā un pavisam tuvu klāt. Bildes ir tik brīnišķīgas, ka atkal jau nespēju vien nopriecāties par šādu iespēju – redzēt Rumāniju un aiz astes noķertus momentus. Kad kautrīgi ievaicājos, vai viņš neiebilstu, ja parādītu šīs bildes arī jums, Silviu tikai kautrīgi nosaka – “tas man būtu gods”. Tad – skatiet nu!

Noslēgumā pajautāju Silviu, vai fotografēšana esot viņa profesija. Nē, sirdslieta. Un profesija?

– “Esmu auto mehāniķis”.

4 responses to “Foto, moto, auto un tomāti

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s