Plakanā Teksasa

Stāsti

Bijām iecerējuši šodien mazliet pakāpelēt pa apkaimes pastaigu takām, bet, teiksim tā, tehnisku iemeslu dēļ šie plāni bija jāatliek, diētas maiņa ne vienmēr izrādās laba doma. Tad nu sēžamies karietē un atgriežamies ceļa skavās. Rafaēls stūrē, es cenšos tikt galā ar iekrātajiem ierakstiem. Citreiz negribas braucot rakstīt, lai nepalaistu garām kaut ko ievērības cienīgu aiz loga, bet šis nav tas gadījums. Teksasas rietumu daļa ir diezgan plakana un garlaicīga, cik ilgi skatīsies uz tuksnesi ar pāris nīkiem krūmeļiem. Esam vienisprātis, ja jāizvēlas vienveidīga ainava, abi balsojam par mežu.

Lēnam diena sāk griezties uz otro pusi, kad esam tuvumā Sheffield pilsētiņai, pie kuras ceļmalas kartē bija iezīmēts kempings. Degviela strauji tuvojas iztukšītim un ceram šajā pilsētā uzpildīties. Bet, kā izrādās, nelielajā pilsētā nav degvielas uzpildes stacijas un arī kempinga tur nav. Vienīgais ievērības cienīgais apskates objekts ir Lancaster forta vēsturiskā atrašanās vieta, kurā savulaik atradušās 25 ēkas, tostarp smēde, slimnīca, barakas, veikals, ceptuve. Pašlaik gan starp veikalu un slimnīcu nav nekāda starpība – abu ēku vietā mētājas nelielas akmeņu čupas. Vienīgā jaukā šīs vietas apskates atrakcija ir… golfa mašīnīte. Tā kā attālumi starp drupām ir samērā lieli, tad apmeklētāji var pastaigas vietā izvēlēties tās apskatīt no mazā elektromobiļa perspektīvas. Šaubu nav, Rafaēls cenšas izspiest no braucamā maksimālo ātrumu un, tā kā esam vienīgie apmeklētāji, izklaidējamies raļļojot pa takām, kas savieno drupas.

Tad atgriežamies uz ceļa un spriežam, vai tiksim līdz nākamajam benzīntankam. Kolīdz šoseja sāk iet kalnup, saprotam, ka netiksim vis. Velkam āra no bagāžnieka vienu no sarkanajām degvielas rezerves kannām un ielejam mašīnas puncī zupu, kas vizinās ar mums vēl no Aļaskas.

Nākamajā pilsētā ir benzīntanks, bet nav kempinga. Labi, ja tāpat jāpaliek motelī, tad gaismas stundām nav nozīmes, brauksim uz nākamo pilsētu. Lēnām mums aiz muguras noriet saule, bet ceļa priekšā izpeld liels un apaļš mēness. Spožā bumba karājas zili rozā debesīs, pie mums tik lielu mēnesi var redzēt retumis. Līdz ar tumsas iestāšanos atrodam moteli, kura cena mūs nesatriec, attiecīgi paliekam tajā. Lai dzīvo filmu vakars!

26. oktobris, 97. Aļaskas road-trip diena, 358. ceļojuma diena
Šodien pieveikti 621 km, kopumā 25071 km

Izdevumi (2 pers.)

„Tālais” transports 25 USD
Pilsētas transports
Proviants 9 USD
Naktsmītnes 42 USD
Izklaide
Citi
Dienas tēriņi 76 USD
   
Road-trip kopējie tēriņi 6890 CAN + 3556 USD

Viens komentārs

  • Ak, ja sanāk, var pa ceļam iegriezties Marfa, tāda jauka frīku pilsētiņa. Uvalde var dabūt lieliskāko īstāko garšīgāko meksikāņu ēdienu visā ASV par pieklajīgu cenu. Vieta saucas Live Oak Gorditas. Tas nekas, ka vairāk no ārpuses izskatās pēc… nu ne pēc kā. Un uz Corpus Cristi nav vērts triekties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.