Kā tikt pie 20 eiro?

Stāsti

Tā. Noslēdzot šī ceļojuma ievad-triloģiju, parunāsim par naudu. No kā es ceļošu? Kā parasti – no iekrājumiem. Bet, tā kā šis tagad ir ilgtermiņa pasākums, tad man būs jāsāk vēl nopietnāk domāt par divām šanām: taupīšanu un pelnīšanu.

Runājot par pirmo – esmu iztēlojusies, ka mans dienas budžets būs 20 eiro (vai rupji rēķinot 25 dolāri). Tas ir ne tikai ikdienas izdevumi (uzturs, lokālais transports, nakšņošana u.c.), bet arī ieskaitot pārvietošanās izdevumus starp valstīm, vīzas utt. Vai izdosies iekļauties (īpaši, ja stāsts ir par aviobiļetēm) – nezinu, bet vismaz pamēģināšu.

Par pelnīšanu runājot. Pirmā reālā lieta jau ir sarunāta – esmu vienojusies par rakstīšanu vienam no Latvijas nedēļas žurnāliem. Ja vēl kāds mēnešnieks vēlas sadarboties vai arī kāda tūrisma/avio/”outdoor equipment” un tamlīdzīga kompānija – esmu atvērta, sūtiet faksus ([email protected]).

Otra ideja. Lai gan bloga kreisajā pusē jau šobrīd gozējas sadaļa „atbalstīt”, neizskatās, ka tas strādā. Tāpēc ir doma par mazliet citādu pieeju, ar neslēptu mērķi – dabūt no Jums naudu. Šoreiz stāsts ir par 20 eiro, manu dienas budžetu.

Versija Nr. 1

Tu vari kļūt par manas dienas sponsoru, izvēloties sev īpašu datumu vai kādu uz dullo. Es gara acīm redzu, ka man ir tāds kā kalendārs vienā no sadaļām (kolīdz pieteiksies pirmais kandidāts, izveidošu tādu), kur var redzēt, ka 7. novembri man uzsauc Jānis, 11. novembri Lāčplēsis, 1. decembri Ilze un tā joprojām. Piesakoties Jūs man atsūtat savu mājas adresi un es jums par to nosūtu kartiņu no valsts, kurā atrodos (zinu, banāli, bet patīkami). Piesaucu Jūs tās dienas blogā un varu vēl kaut ko labu izdarīt pēc individuālas vēlēšanās.

p.s. ja kādam ir ideja, kur izķert tādu kalendāra rāmīti, pastāstiet, lūdzams. Citādi ielikšu kaut kādu briesmīgu ekseli.

 Versija Nr.2

Es tāpat gribu 20 eiro par dienu. Bet – šoreiz jūs šo dienu uzdāvināt kādam citam. Piemēram, jūs zināt, ka jūsu draudzenes Ievas sapnis vienmēr ir bijis aizbraukt uz Maču Pikču, tad jūs viņai uzdāviniet vienu dienu šajā vietā, ko viņa var izdzīvot caur manām acīm, sajūtām, fotogrāfijām. Es, protams, uzzīmēju skaistu plakātu ar „Žanis no sirds sveic Ievu” un nobildēju to pie Maču Pikču. „Viena diena Peru” vai „Pie Titikakas ezera” vai „Apmaldījies Amazones džungļos” – brīva vieta Jūsu fantāzijai (drīkst arī man apjautāties). Var arī pasūtīt, lai es izdaru kaut ko (nu relatīvi saprātīgu) – izlecu ar izpletni, pakuģoju ar jahtu, apēdu vabolītes, apskauju pirmo pretimnācēju vai nofočējos ar narkodīleri. Protams, vietu sveikumi pielāgojami manai tā brīža atrašanās vietai – maršrutu ielikšu atsevišķā sadaļā un cītīgi atjaunošu informāciju, ja dzīve ieviesīs (un ieviesīs) plānā zināmas korekcijas, tā, lai jūs vienmēr būtu lietas kursā, kur esmu un kurp došos.

 Versija Nr. 3

Tu man, protams, velti 20 eiro, bet puse no naudiņas (vai kā vienojamies) aiziet labam mērķim. Mērķi vari izvēlēties tu vai arī es, redzot situāciju uz vietas – vai tā būtu vista kādai ģimenei (bija vienai latviešu meitenei kādreiz tāds feins projekts), kinobiļetes nabadzīgiem bērniem, vakariņas bomzītim vai jebkas, kas Tev vai man ienāk prātā.

Nu, ko teiksiet? 🙂 Īsāk sakot, gaidu pieteikumus: [email protected].

4 komentāru

  • Nu, mans vecais piedāvājums paliek spēkā – ļoti ilgojos pēc eksotisku aptieku bildēm. Pāris vārdi klāt (kur atrodas, kāds iespaids) un mēs abpusēji apmierināti murrātu. 🙂

  • Super ideja! Man patīk visi varianti, kādu noteikti izmantošu. Rezervē kalendārā manu Ziemassvētku vakaru jeb manu vārda dienu! Un tad vēl 18.janvārī man apaļa jubileja, kad gan jau kāds gribēs mani sveikt ar plakātu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.