Berlīnes 5. diena: Satikšanās un mielošanās

Ceļā, Stāsti

Agrā un pielijušā svētdienas rītā soļojam uz autobusu, kas mūs aizvizina līdz vietai, kur šorīt notiek latviešu satikšanās. Viena no spilgtākajām ārvalstīs dzīvojošajām latvietēm Elīna Pinto tagad mīt un kustina enerģijas virpuļus Berlīnē, tai skaitā organizē diskusiju pasākumus. Šodienas ciemiņi ir politologs Ivars Ijabs un žurnāliste Sallija Benfelde, kuri “kodolīgi” pauž domas par jauniem cilvēkiem politikā un situāciju Latvijā kopumā. Iesākumā Elīna virza sarunu, pēc tam ar jautājumiem var pieslēgties pasākuma dalībnieki, šodien atnācis paprāvs pulciņš – 21 personāžs. Foto no sarunu kluba “Lava” Facebook lapas.

Ar diviem no viņiem – Ivetu un Ilzi – pēc pasākuma turpinām saviesīgas sarunas, pēc kuras mums ir saraksts ar idejām, ko darīt nākamajā Berlīnes vizītē. Šeit kopbilde ar kolorītajām dāmām – Ilzi, Elīnu un Ivetu! 🙂

Ar latviešiem nemanot pagājis rīta cēliens, tagad steidzam satikt Ivonnu – meiteni, kura man laipni atvēlēja savu dzīvokli iepriekšējā Berlīnes apmeklējuma laikā. Viņa ļoti priecājas par medu un vairāk pat brīnās nevis par paša medus dabūšanu cauri drošības kontrolei, bet stikla burku. Lai nu kā – sūtījums ir mērķi sasniedzis. Padzeram kafiju, uzēdam kūkas, pārrunājam dzīves aktualitātes un – laižam mājās.

Šodien ir tā diena, kad mēs beidzot satiksim Katrīnu. Viņa atgriezās no komandējuma jau vakar vakarā, bet mēs jau gulējām, savukārt, šorīt dzīvokļa saimniece vēl nebija augšā, kad devāmies ceļā. Salijuši un nosaluši, šoreiz piezvanām pie dzīvokļa durvīm. Tās atveras un tiekam Katrīnas apskāvienos un mājokļa omulībā. Sarunas ar Katrīnu ir smieklu kūres, biju jau aizmirsusi, cik viņai fantastiska humora izjūta. Atceramies Camino piedzīvojumus un ceļabiedrus – arī Adriana un Folkers jau bijuši šeit ciemos.

Pēc nelielas atpūtas pieslēdzos Katrīnai palīgā vakariņu pagatavošanā, šovakar ciemos gaidāmas vēl divas Katrīnas draudzenes. Norunātajā laikā viņas ir klāt! Tanja ir māksliniece, kas strādā ar ilustrācijām un veido nelielas koka skulptūras, savukārt, Ivonna ir dziedātāja un medicīnas iestādes speciāliste, kura veido cilvēkiem sejas “protēzes”. Ja iedzimtā vai iegūtā ceļā ir deformēts deguns, ausis, acis vai cita sejas daļa, viņi tās aizstāj ar silikona analogiem. Kā noprotu, šim procesam galvenais ir psiholoģiskais, nevis fizioloģiskais efekts.  Cilvēkiem ar sejas nepilnībām esot ļoti grūti dzīvot mūsdienu sabiedrībā, kurā izskatam tiek piešķirta tik liela nozīme.

Arī mēs tiekam izprašņāti gan par nodarbošanos, gan Camino vēsturi – Katrīnu ar abām dāmām vieno kopīga interese par pārgājieniem. Šovakar gan mūs vieno kopīga stenēšana pēc Katrīnas vakariņām – paeljas ar zivi un salātiem un ābolu sacepuma ar vaniļas mērci. Smejos, ka viņai ir mūs gandrīz izdevies nogalināt ar ēdienu. Katrīna atbild savā stilā: “Gandrīz… Nu, vēl jau ir brokastis!”

2 komentāri

  • Labdien, Zane!
    ļoti priecājos par ‘jūsu ceļojumiem, par neapturamo garu un uzdrošināšanos, lai jauks un patīkams ceļavējš, spilgtas Pavasara priekšnokautas, zila debess un maigi saules stari, esmu arī ceļotāja, bet kādu laiku drusku iesēdājusies uz vietas, Sveicieni no Rīgas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.