Bloga kosmētiskais remonts galā

Domas, Dzīve

Tas bija aptuveni pirms gada, kad uzstājoties ar priekšlasījumu WordPress konferencē, lūdzu publisku palīdzību sava bloga pārveidei. Bloga pamatfunkcijas bija nodrošinātas, bet lielais apjoms un augošās prasības vairs netika līdzi laikam. Saņēmu vairākus palīdzības piedāvājumus, tostarp pie manis pienāca gados jauns pāris. Vjetnamiešu izcelsmes Vācijā dzīvojošā Giang un vācu-krievu-latviešu izcelsmes Jānis, kas latviski zina aptuveni piecus vārdus. Abi uz gadiņu bija nolēmuši piestāt Latvijā un piekrita uzņemties arī šo darbiņu.

Domāju, ka, uzsākot to, gan es, gan viņi, domājām, ka tas būs tāds pāris mēnešu jautājums. Tomēr izrādījās citādi – lai paveiktu visu iecerēto, mūsu sadarbība ievilkās tieši gada garumā. Nav jau nekāda “raķešu zinātne” šeit tapusi, tomēr pastāstīšu par trim galvenajām izmaiņām, un kāpēc tās bija nepieciešamas:

Bloga iekšiņa un āriņa

Iepriekš dzīvoju ar gatavajām WP tēmām, kas nebija sliktas, tomēr nepieļāva vairākas tehniskas lietas, kas nu ir atrisinātas. Daudzas norisinājās “backstage”, un jūs par tām nenojautāt vai nojautāt brīžiem (piemēram, bilžu vietas izbeigšanās). Līdz šim biju dzīvojusi bez personalizētiem grafiskajiem elementiem, kas radušies līdz ar šo blogu. Atzīšos, ka pa gadu mans viedokli par izskatu jau ir mainījies, bet pati vainīga, ka tik ilgi čammājos.

Satura struktūra un pilnveidošana

Šis bija galvenais pārmaiņu iemesls. Kamēr blogam bija daži simti ierakstu un daži simti sekotāju, galvenā rakstu struktūra bija to ievietošanas secība. Abiem rādītājiem iegūstot tūkstošu aprises, sapratu, ka nepieciešama ērtāka forma, kā cilvēkiem orientēties vecajos ierakstos. Tāpēc viens no lielākajiem darbiem manā pusē biju visu ierakstu birku pārvēršana ģeogrāfiskās vietās, kas tagad atrodamas uz Google maps, kā arī visu ierakstu apkopošana Ceļojumos (sākumā tas šķita pilnīgs Mission Impossible). Pašai šķiet, ka tas ir visērtākais veids, kā lasīt šī bloga ceļojuma sadaļu (Ceļā/Ceļojumi/ tad var izvēlēties interesējošo). Esošie ieraksti ir pārkārtoti nedaudz citādāk, ieviešot dažas jaunas sadaļas, pēc kuram var noprast manu nākamo ierakstu cerības.

Angļu valoda

Arī doma par angļu valodas ieviešanu man nav devusi miera jau vairākus gadus. Pašlaik gan šī sadaļa ir visvājākā – faktiski tā jaunbūve ar tukšām istabām, kurā salikti vien daži dekoratīvi ieraksti, kas nez kāpēc vēsturiski uzrakstījušies angliski. Angļu ēkas piepildīšana būs viena no manām tuvāko mēnešu nodarbēm. Visu latviešu valodas ierakstu klāstu pārtulkot negrasos – drīzāk tas būs pārskats par atsevišķām vietām un atskats uz spilgtākajiem piedzīvojumiem.

Apjomīgā satura migrācija nav iztikusi bez upuriem – nav izdevies pārnest daļu seno ierakstu titulbildes, bet domāju, ka tā nav traka neraža. Pagaidām arī latviešu valodā ir pilns ar “blusām”, kuras pamazām cenšamies izķert, priecāšos arī par jūsu palīdzību. Ceru arī uz jūsu pacietību, jo katras pārmaiņas prasa savu pieņemšanas laiku.

4 komentāri

  • mm, interesanti. Atverot lapu pat nodomāju, ka domēns ir pārdots kādam citam vai uzlauzts. Pagaidām nav saprotams – vai patīk vai nepatīk. Neesmu vēl lāgā pat apskatījies. Vienīgais, ko gribētu ieteikt nelikt baltu fonu lapām – tas ir “širpotrebņiks”, kas ir visiem. Es uzliktu kādu smuku krāsu toni (nu kaut ko tādā stilā kā bija vecajam izskatam). Bet ja nu nē – manā pārlūkā ir speciāls spraudnis, kurš šo niansi izlasu tik un tā ar 1 peles klikšķi varu izvēlētēs jebkurai lapai jebkuru fona krāsu. Visticamāk, ka burtu krāsu padarīšu arī par normāliu melnu, nevis kā tagad moderni pieņemts – “nezin kādu pelēku”.

    Lai veicas!

  • apsveikumi ar jaunu bloga noformējumu – tās lietas bieži vien prasa daudz laika, bet kā teicis kāds sengrieķu filozofs: “Digitālais dizains ir kā glezna, tikai krāsa nekad nenožūst”. Lai izdodas arī turpmāk ieklausīties lasītājos un padarīt viņiem lapu ērti lietojamu un saturu – bagātīgu! Veiksmi!

  • Priecājos par bloga remontu, īpaši par iespēju ceļojumus atrast un pārlasīt, atrodot tos kartē. Ik pa laikam man patīk sameklēt vecos ierakstus un palasīt pirms gulētiešanas, bet, šķiet, līdz vecākajiem neesmu aizrakusies.
    Viens ieteikums – lūgums. Ja iespējams, pievienot opciju rakstu atvēršanai, lai turpinātu lasīt. No telefona (lasu es tikai telefonā) rakstu iespējams atvērt tikai uzklikšķinot uz komentāriem un tad rullējot no tiem atpakaļ uz augšu, lai varētu turpināt lasīt tālāk no ievadteksta. Vismaz man neatrodas tiešais ceļš. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


Vairāk informācijas meklējiet mūsu privātuma politikā.