Dārgais, Kosmosa kungs

Labi, pierunājāt. Uzlikšu „uz papīra” to, kas jau krietnu laiku dzīvo manā galvā tad, kad pati uzdodu sev jautājumu – ko Tu darītu, ja laimētu miljons (ok, nu vajadzētu drusku vairāk) dolāru vai arī uz jautājumu – kā Tu saredzi savu dzīvi pēc 5 vai ciktur gadiem. Es tos saucu par sapņiem, bet man patika arī Agneses apzīmējums – „pārdrošības”. Starp tiem cilvēkiem, kas uzskata, ka sapņus nevajag stāstīt, jo tad tie nepiepildās, un tiem, kas uzskata, ka sapņus vajag stāstīt, jo tad cilvēki palīdz tev tos piepildīt – es jau labu laiku piederu pie otrajiem. Un varbūt arī Kosmosam būs vieglāk noorientēties, ja viņš laiku pa laikam varēs ieskatīties pierakstos – pag, pag – ko tu tur īsti gribēji. Nu, tad, Kosmosa kungs, saturies.

Es dzīvoju klusā vietā, kur blakus mežs un ūdens, un kur zeme ir auglīga (Latvian dream). Visticamāk, Latvijā. Esmu izveidojumi jogas-atpūtas-izziņas-apziņas-blablabla-utt kompleksu. Ļaujiet jums parādīt, kā tur izskatās.

IMG_6124

Ir viena centrālā ēka – tāda „community house”. Tā ir, pirmkārt, liela. Ēkas pirmajā stāvā atrodas četras telpas. Vislielākā ir jogas jeb atpūtas zāle un tajā no trīs pusēm ir stikla sienas, kas nepieciešamības gadījumā ir atveramas. Un atvērtais kamīns. Nākamā telpa ir kopējā virtuve ar nelielu ēdamzāli, kas vienlaikus ir arī atpūtas un relatīvi tīro amatu (klūgas, aušana, rokdarbi, āda utt) darbnīca. (Ja man ar jums vajadzētu spēlēt spēli „ko tu par mani nezini”, tad esmu diezgan droša, ka lielākajai daļai nebūtu zināms, ka savulaik esmu pielikusi kreiso roku pie tādiem amatiem kā grozu pīšana, aušana, ādas apstrāde, keramika un tamlīdzīgi.) No atlikušajām telpām vienā iekārtots sanitārais mezgls ar dušām, tualetēm un veļas mašīnām, otrā – kurtuve un veļas žāvētava. Ēkas priekšā atrodas liela terase, uz kuras labā laikā var „čillot” vai jogot.

Glasshouse-philip-johnson

Otrā stāva telpas pēc būtības ir sadalītas divās zonās – manas ģimenes privātā dzīves zona (nosacīti dzīvoklis) un guļamtelpas viesiem – vienā pusē privātas istabiņas, otrā –„ dorms”. Arī otrā stāvā ir pilnvērtīgs sanitārais mezgls, kas atrodas virs pirmā stāva mezgla.

Vel mājai ir liels pagrabs (var būt arī atsevišķi lokalizēts) provianta uzglabāšanai.

Otra ēka ir saimniecības ēka. Tajā vienā spārnā ir neliela kūts, otrā – traktora garāža. Vēl šajā ēkā atrodas rīku un instrumentu noliktava, kā arī relatīvi netīro amatu darbnīca – piemēram, kalve vai māla virpa.

Pārējā kompleksa teritorijā ir izvietoti „atpūtas namiņi” viesiem. Bet nevis šādi tādi. Viens flangs ir veltīts autentiskiem dažādu tautu mājokļiem – tur ir indiāņu vigvams, Vidusāzijas jurta, Indonēzijas bambusa namiņš, siena guba. Cits flangs veltīts dzīvnieku mājvietām – ir iekārtota ligzda kokā (ļoti pieprasīts jaunlaulāto numurs), ir ar ādām izklāta ala, var nakšņot stropā, trušu būrī, skudru vai lapseņu pūznī. Iespējams, ar laiku attīstās vēl kādi virzieni. Ups, un kaut kur pie ūdens noteikti atrodas pirts, gandrīz aizmirsu šitādu svarīgu lietu.

tree-house7

Apkārt ir augļu dārzs un lauki, kuros tiek piekopta bioloģiskā lauksaimniecība, ar mērķi daļēji nodrošināt viesus ar pēc iespējas svaigāku pārtiku.

Kompleksa projektu varētu izstrādāt, piemēram, mana jogas mācību kursabiedrene Brigita Bula, kuras veiktie darbi manī izraisa apbrīnu un tastatūras nosiekalošanu (like this: http://www.a4d.lv/lv/projekti/brivdienu-maja-kaltene/). Izmantotie celtniecības pamatmateriāli ir stikls un koks, iespējams vietām arī akmeņi vai betons.

image4f9593026f790

Ikdienas menedžments? Protams, esmu ar mieru darīt visu – pasniegt jogu, slaukt govi, mazgāt gultasveļu un audzēt kāpostus. Bet, lai tas viss ātri nenovestu līdz pārgurumam, tiek piesaistīti papildspēki. Daļa ir brīvprātīgie caur Workaway.info projektu (par šo kaut kad atsevišķs ieraksts), bet arī viesi varēs izvēlēties – maksāt pilnu cenu, vai maksāt mazāk, daļu samaksas veltot darba formā – paši sakopjot savu istabu, izravējot biešu vagu vai uztaisot visiem pusdienas. Ar laiku parādās arī algoti darbinieki, bet pamatā tas ir ģimenes bizness. Man ir vīrs, kuram ir zelta sirds, prāts un rokas, un kurš mani šajā visā atbalsta tā, ka man šķiet, ka es atbalstu viņu.

Pavasaris, vasara un rudens ir aktīvais darba laiks, bet, pienākot ziemai, mēs izvelkam no skapja noilgojušās mugursomas, ielaižam mājās labo pieskatītāja gariņu, aizspraužam durvis ar pīlādža zaru, un laižam pasaulē. Ja apnīk klejot, tad atgriežamies un, sildoties kamīna un sveču gaismā, smaržojot zāļu tēju vai vīnu, atceramies piedzīvoto – es rakstu tās nolāpītās grāmatas, par ko jūs te mani jau labu laiku vajājat, viņš šķiro bildes. Un taisām ratus nākamajai vasarai.

tumblr_m4joymOCu51qb30dwo1_500

11 responses to “Dārgais, Kosmosa kungs

  1. Nu, Zane, taisam atskaiti-cik atri no si briza rakstitais iemiesojas realitate. Es dodu 3gadus. Precizakajam prognozetajam-nedela Tava yogas centra par brivu!:)

  2. Paldies “all names were taken” par ideju! Linda, paldies, bet – zini, arī Kosmosam dažreiz vajadzīgs laiks :) Un es vēl drusku pirms tam paceļošu!

  3. Paldies Tev par dalīšanos savos sapņos un dzīves filozofijā! Mani tas iedrošina, jo redzu, ka arī citi uzdrīkstas “izkāpt no rāmja”. Pat dzīvojot skaistā zemē, kas daudziem asociējas ar atvaļinājumiem un sauli, redzu, ka tik un tā lielākā daļa cilvēku dzīvo savos “rāmīšos”, un nav ieteicams ne sapņot, ne atšķirties no pūļa.

  4. Atpakaļ ziņojums: baltais runcis Latvijas blogāres apskats #21 (20.10.-26.10.). | baltais runcis·

  5. Cik brīnišķīgi! Izklausās kā izrakstīts no manām smadzenēm! No sirds ceru kādreiz apmeklēt šo vietu! Kurā Latvijas reģionā tā top? Esmu Liepājā, bet gan jau pierunāšu Kosmosu sevi tur nogādāt, cik nu bieži to vajadzēs! :D Vai varbūt varēšu pieteikties darbā par pusdienu taisītāju? Kāds ir plānotais/aptuvenais menu?:)

  6. Paldies, Santa! Šobrīd tas viss ir tikai manā galvā un Kosmosā. Pati šobrīd esmu Peru, bet šis ir tāds Nākotnes sapnis-plāns! :)

  7. Vispār jau jāatzīst, ka savtīgi personīgi profesionālos un citādos nolūkos es jau domās lokalizēju šo vietu tuvu Līgatnei, bet jebkurā gadījumā: visi mūsu daudzie īkšķi PAR Tavu projektu!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s